Kokio galingumo židinius ir krosneles rinktis?

7acce66d40ec90c2d61987b409cbf850

Tinkama krosnelės ar židinio galia – šilti namai!

Kokio galingumo Dovre krosnelę ar židinio ugniakurą pasirinkti yra klausimas, į kurį vertėtų atsakyti pirmiausiai. Dovre rekomenduoja apskaičiuoti Jums reikalingą krosnelės ar židinio galingumą tokiu būdu:

  • Išmatuokite norimų šildyti patalpų plotą kvadratiniais metrais (Ilgis x Plotis).
  • Padauginkite norimų šildyti patalpų plotą iš vidutinio jų aukščio (metrais) – taip apskaičiuosite patalpų tūrį kubiniais metrais.
  • 1 kW galingumo krosnelė ar židinio ugniakuras apšildo 25 kubinius metrus gerai apšiltintų patalpų, 15 kubinių metrų vidutiniškai apšiltintų patalpų ir 10 kubinių metrų prastai apšiltintų patalpų. Tad, įvertinę kiek gerai apšiltintas Jūsų namas ar butas, padalinkite apskaičiuotąjį patalpų tūrį atitinkamai iš 25, 15 arba 10 – gautas rezultatas nurodys optimalų Jums reikalingą krosnelės ar židinio ugniakuro galingumą.

Pavyzdys:

Vidutiniškai apšiltinto buto plotas yra 70 kvadratinių metrų, o lubų aukštis – 2.5 metro. Kokio galingumo krosnelė ar židinio ugniakuras yra tinkamiausias norint šildyti visą butą? Atsakymas: padauginus 70 kvadratinių metrų plotą iš 2.5 metrų aukščio apskaičiuojame patalpų tūrį, lygų 175 kubiniams metrams. Kadangi butas yra vidutiniškai apšiltintas, padaliname 175 iš 15 ir gauname, kad optimalus krosnelės ar židinio ugniakuro galingumas yra 11.6 kW.

Rinkitės optimalaus galingumo Dovre židinį ar krosnelę

Jūs pasieksite geriausių rezultatų, jei židinys ar krosnelė bus nuolat kūrenami reikiamu pajėgumu. Jei Jūsų šildymo įrenginys yra pernelyg galingas, o dažnai bus kūrenamas per mažu galingumu, tai lems nepakankamą degimą.

Atkreipkite dėmesį, kad nepakankamas degimas kenkia ne tik Jūsų kaminui (dėl besikaupiančių suodžių padidėja kamino užsidegimo pavojus), bet ir mūsų visų aplinkai (nesudegusios dujos patenka į atmosferą).